Koranet

Váš partner vo svete
korektúr a prekladov

Ponuka
O mne
Ako pracujem
Referencie
Cenník
Kontakt
TOPlist

aktualizácia: 1. 8. 2018
Překlady, s.r.o. Spolupracujeme s Překlady s.r.o.

    Úložné disky pre IP kamery

Problematika výberu úložných prostriedkov, a hlavne úložných diskov pre IP kamery nie je jednoduchá, hlavne v súčasnosti, keď sa vyhotovenie a technika IP kamier posúva vpred ani nie míľovými krokmi, ale rovno skokovo.

Ich neustále zlepšujúce sa parametre robia vrásky na čele všetkým, ktorí si potrebujú zaobstarať disk, ktorý by bol dostačujúci a pre nich vyhovujúci bez akýchkoľvek kompromisov.

Pred kúpou disku si teda treba zodpovedať niekoľko podstatných otázok. Prvá a základná otázka znie: koľko dní budete potrebovať uchovávať záznam na disku, prípadne s akou veľkou kapacitou disku musíte počítať, ak chcete uchovať požadovaný počet zaznamenaných dní.

Určite si musíte zodpovedať aj otázku, v akej kvalite chcete požadovaný záznam ukladať. S príchodom IP kamier je v podstate kvôli veľkosti nemožné ukladať vytvorený záznam vo vysokej kvalite alebo v doteraz používaných kompresiách MJPEG alebo MPEG-4. Preto bolo nutné vytvoriť nový štandard kompresie, ktorý dostal názov H.264. Pomocou tejto kompresie dosiahnete vysokú kvalitu záznamu pri omnoho nižšom dátovom toku. V prípade, že máte k dispozícii kamery, ktoré podporujú tento štandard, budete potrebovať úložný disk s omnoho nižšou kapacitou ukladacieho priestoru.

Na ďalší dôležitý parameter, na ktorý musíte pamätať, je rozlíšenie obrazu. Tento parameter udáva, akým počtom obrazových bodov je tvorený výsledný obraz. Udáva sa v megapixeloch (MPix). Samozrejme, čím väčšie rozlíšenie, tým bude aj ostrejší obraz, a teda musíte rátať s tým, že v prípade požiadavky na ukladanie záznamu, budete potrebovať disk s väčšou kapacitou ukladacieho priestoru.

To, aký disk budete potrebovať, sa dá pomerne jednoducho vypočítať. Treba však poznamenať, že vypočítané hodnoty nikdy nebudete mať presné. Budú sa líšiť od nastavenia jednotlivých ďalších parametrov, ktoré však nie sú pre celkový výpočet až tak veľmi dôležité.

A ešte jedna malá rada na záver. Za nahrávanie v reálnom čase sa považuje tridsať snímok za sekundu. To však nepotrebujete. Úplne vám bude stačiť presne polovica. Rozdiel nezistíte a opäť ušetríte. Aj peniaze, aj miesto na disku. :-)

všetky články | domov